Krople nawilżające do oczu - kontaktowe.pl www.kontaktowe.pl

Krople nawilżające do oczu - kontaktowe.pl


Jakie soczewki kontaktowe wybrać - jednodniowe, dwutygdniowe czy miesięczne?

Soczewki kontaktowe są w Polsce coraz bardziej popularne. Wynika to głównie z komfortu użytkowania oraz z estetyki. Można stosować szkła przy większości wad wzroku, co także jest korzystne. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szkieł kontaktowych, dzielonych głównie ze względu na tryb wymiany. Bez wątpienia, jest to jeden z decydujących czynników jakim należy się sugerować przy doborze popularnych "kontaktów".

Jak dzieli się soczewki kontaktowe?

Jednym z bardziej popularnych podziałów szkieł kontaktowych jest podział dotyczący trybu wymiany. W tym przypadku soczewki dzieli się na:

  • jednodniowe
  • dwutygodniowe
  • miesięczne
  • kwartalne
  • roczne.

Sam tryb wymiany to okres użytkowania soczewek, po jakim należy je koniecznie wymienić. Jest to czas liczony od momentu otwarcia blistra. Oczywiście, sama znajomość podziału trybu wymiany nie jest wystarczająca. Należy przede wszystkim skonsultować się z okulistą lub optometrystą i udzielić szczegółowych informacji na temat posiadanej wady wzroku oraz o tym, jaki tryb życia prowadzimy. Od tego uzależnione jest bezpieczeństwo wzroku, ale też i komfort pacjenta. Poniżej zaprezentowano najważniejsze cechy poszczególnych soczewek, by móc dopasować optymalne dla siebie.

Czym charakteryzują się soczewki kontaktowe ze względu na tryb wymiany?

Soczewki kontaktowe jednodniowe to soczewki uważane za najwygodniejsze. Można je ściągać każdego dnia i nie wymagają żadnej pielęgnacji. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby po każdorazowym użyciu je wyrzucić. Są to szkła bezpieczne, nie wywołujące infekcji oczu. Nie bez znaczenia jest to, że nie trzeba do nich kupować innych akcesoriów. Są wykonane w oparciu o nowoczesne technologie. Zaliczają się również do poręcznych.

Kolejną grupą są soczewki kontaktowe dwutygodniowe jakie w tej chwili uważa się za najpopularniejsze. Są one również bezpieczne dla wzroku. Wynika to z faktu, że stosunkowo krótki czas użytkowania nie pozwala na osadzanie się na ich powierzchni tłuszczu, brudu i drobnoustrojów. Ten rodzaj soczewek domaga się już jednak codziennej pielęgnacji, przy użyciu specjalnego płynu.

Trzecim, równie popularnym rodzajem soczewek są soczewki miesięczne, silikonowe lub silikonowo - hydrożelowe. To przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie. Natomiast, posiadanie tego typu soczewek związane jest z ich codzienną, dokładną pielęgnacją. Należy zaopatrzyć się w płyn do soczewek oraz w specjalny pojemnik, do ich przechowywania. Wymagają natomiast restrykcyjnej, codziennej pielęgnacji, przy pomocy płynu do soczewek. Należy je też przechowywać w specjalnym pojemniku.

Podsumowanie: soczewki dopasowane do trybu życia

Finalnie, to na jaki tryb soczewek ktoś się zdecyduje zależy od prowadzonego trybu życia. Każdy bowiem musi indywidualnie określić, jaki będzie czas użytkowania soczewek. Dodatkowo, należy sugerować się codzienną aktywnością. W podjęciu kluczowych decyzji pomoże doświadczony okulista. Natomiast, wygodne i komfortowe soczewki kontaktowe znaleźć można w sklepie kontaktowe.pl, z jakiego ofertą warto bliżej się zapoznać. W sklepie tym można znaleźć popularne soczewki, również pod kątem trybu wymiany.

Krople nawilżające do oczu

Salony Optyczne Online sp.z o.o.
Jaworowa 9
55-003 Nadolice Wielkie
dolnośląskie
Tel.: 76 870 32 20
NIP: 8961485965
WWW:


FB G+